Čaje a vše, co o nich víme

AriZona

9. května 2014 v 15:21 | Betty
Ahoj...dneska mě napadlo psát o AriZoně.
AriZona je výbornej ledovej čaj, a má nádhernej obal. Můžeme AriZonu koupit v plechovce, ale i v normální láhvi...má spoustu příchutí jako třeba zelený čaj s medem, zelený čaj s granátovym a normálním jablkem a nebo i citron, broskev a taky bílý čaj s hruškou a borůvkami...asi jich je víc, ale v Česku sem zatím viděla jenom tyhle...určitě si AriZonu kupte, bude vám moc a moc chutnat.
~arizona~☀︎

Šalvějový čaj

23. května 2013 v 16:51 | maky-eli

Šalvějový čaj


Šalvěj lékářská, Salvia officinalis

1 lžička sušené šalvěje, 1/4 l vody
Šalvěj přelijeme vařící vodou a necháme 5 min. odstát.Pijeme dvakrát denně.

2 lžičky sušené šalvěje 1/4 l vody.
Šalvěj přelijeme vařící vodou a necháme 15 min. louhovat a scedíme.
Používáme několikrát denně k vyplachování a kloktání, při bolestech
krku, při zánětech dásní, aftech a po zubních zákrocích.

Šalvěj působí protizánětlivě,pomáhá při žaludečních,střevních a žlučníkových potížích
a nadýmaní. Žvýkání čerstvých listů pomáhá odstranit zápach z úst.
Odvar z 200 g šalvěje ne 1 l vody se přidává do osvěžující koupele.

Čaj z černého bezu

12. května 2013 v 13:28 | maky-eli

Čaj z černého bezu

Bez černý,Sambucus nigra

1lžíce sušených bezinkových květů, 1/4 l vody
Květy spaříme vroucí vodou a necháme 10 min odstát
a scedíme. Podáváme neslazený nebo se lžičkou medu.

Před heřmánkem smekni, před bezem klekni, říkávaly
naše babičky. O bezu, nazýváme též bezinky nebo
smrdinka, se říká ,že je lékem proti devíti nemocem a
je považován za bylinu magickou.
Květy se sbírají za suchého počasí nejlépe před jejich
úplným rozvinutím.Suší se co možná nejrycleji ve
stínu a ukládají se v suchu, aby nezhnědly.
Nálev z květů snižuje horečku a vyvolává pot při
chřipce a nachlazení. Chladný neslazený čaj z květů
je výtečným lékem i při zažívacích potížích,
plynatosti, nevolnosti a pomalém trávení,či
nedostatečné činnosti žlučníku.

Heřmánkový čaj

11. května 2013 v 12:58 | maky-eli
Ahoj ahoj, teď jsme vám o čajích dloho nepsali a teď vám tady budeme psát jejich recepty z knížky Zázračné čaje od Kláry Trnkové.

Heřmánkový čaj

K přípravě potřebujeme:
Heřmánek pravý, Matricaria chamomilla

1 lžíci květu heřmánku, 1/4 l vody
Květy spaříme vroucí vodou a necháme 10 min. louhovat. Poté přecedíme apodle chuti můžeme osladit medem.

Lidově rumánek, marunka, harmaníček, nebo kamilka je pravděpodobně nejznámější ze všech léčivích bylinek. Byl oblíbený u našich babiček a známí už od pradávna. Sbírá se květ s krátkou stopkou a suší se v tenkých vrstvách na dobře větraném místě, aby se nezapařil.
Má výrazné protizánětlivé a dezinfekční účinky, uvolňuje křeče, působí proti nadýmání, podporuje pocení a je i mírně uklidňující. Užívá se při zažívacích obtížích. Při nachlazení se pije čaj a slouží i k inhalacím při rýmě a chorobách horních cest dýchacích. Je nenahraditelnou léčivkou pro děti, je možné ji podávat už i kojencům.

Čaje-pokračování-1

19. ledna 2013 v 21:17 | maky-eli

Příprava

Konvice na přípravu bylinných i pravých čajů by měla být porcelánová, kameninová nebo skleněná. Kovové nádoby nejsou vhodné. Konvici nikdy nemyjeme s ostatním nádobím a nepoužíváme saponát, pouze ji vyplachujeme horkou vodou.
Byliny spařujeme vařící vodou a podle druhu necháme vylouhovat deset až dvacet minut. Některé čaje můžeme dochutit medem a citrónovou šťávou. Abychom neznehodnotili prospěšné látky , med i citrón, přidáváme vždy do čaje takové teploty, která se dá pít , nikdy ne do horkého. V následujících receptech na bylinné směsi je vždy uveden poměr použitých bylin, protože většinou děláme směs na více použití . Nezáleží tedy na tom, zda připravujeme větší či menší množství, poměr zůstává vždy stejný . K tomu nejlépe poslouží odměrka. Při přípravě je pak v receptu uvedeno množství hotové směsi. Odměřujeme buď lžící (polévkovou) nebo lžičkou (kávovou).

Čaje-pokračování

19. ledna 2013 v 12:55 | maky-eli

sběr:

Na přípravu čajů se používají různé části té které byliny.Častoto bývá květ nebo kvetoucí nať, jindy plod, někdy listy a u některých rostlin kořen či oddenek.Sbírání a sušení by se měla věnovat velká péče, aby se účinné látky nešetrným zacházením neznehodnotily. Každá rostlina má své specifické nároky a různě dlouhou dobu schnutí. Většina bylinek se musí sušit na stínných místech v tenkých vrstvách rozloženích na nepotištěném papíře nebo čistém plátýnku. Některé lze sušit v řítkých svazečcívh rozvěšeních stoncívh nahoru. Při sběru v přírodě hledáme místa zdálená od silnic a průmyslovích objektů.
Chováme se šetrně k přírodě a zásadně nesbíráme vzácné a chráněné druhy. Kvalitní a podle pravidel sbíráné a sušené byliny najdeme také v lékárně. Sbíráte-li některé části rostlin, nevytrhávejte celé rostliny, ale jenom pouze tu část, kterou potřebujete.
zdroj : zázračné čaje
Klára Trnková

Čaje

19. ledna 2013 v 12:37 | maky-eli

pěstování:

Mnohé bylinky si můžeme snadno vypěstovat na zahrádce, většinou jsou to nenápadné a nenáročné rostliny pokud jim najdeme vhodné umístění nevižadují ani žádnou zvláštní péči. Bude se jim dařit na vlastním záhonku, mezi zeleninou nebo v truhlíku či v květináči.Některé budou potřebovat v zimě ochránit před mrazem nastýlkou a krytem z chvojí, a ty nejchoulostivější vyzvedneme ze země zasadíme do květináče a přineseme do domu. Při pěstování bylinek na vlastní zahradě a při dodržování zásad pro přírodní zahrady máme zaručeno, že jsou prosté nežádoucích škodlivin. Bylinky se hojí pouze kompostem a je samozřejmé, že na zahradě nepoužíváme žádné chemické prostředky.


zdroj: Zázračné čaje
Klára Trnková
 
 

Reklama